Slovenky milujú micelárnu vodu – prečo je to tak?

Slovenské ženy nie sú len prirodzene krásne, ale majú tiež vycibrený zmysel pre módu a trendy. Azda aj preto sa micelárna voda u Sloveniek teší takej veľkej popularite. Prečo si tento pôvodne francúzsky vynález tak obľúbili a v čom tkvie jeho čaro? Prečítajte si náš článok a dozviete sa viac.

Ako sme už naznačili, pôvod micelárnej vody treba hľadať v krajine galského kohúta, konkrétne v hlavnom meste Francúzska – v Paríži. Najmä v prvej polovici minulého storočia tamojší obyvatelia bojovali s príliš tvrdou vodou, obsahujúcou horčík a ďalšie minerály, ktoré vlasom a pokožke vôbec neprospievali. Používanie takejto vody v rámci bežnej hygienu viedlo k zhoršovaniu prejavov kožných chorôb a rastúcemu výskytu rôznych ďalších druhov dermatitíd. Riešenie a úľavu od problémov priniesla až micelárna voda.

Micelárna voda – prečo je taká účinná?

Prípravok má viacero pozitívnych vlastností. Je šetrný k pokožke, no zároveň sa vyznačuje výbornou čistiacou schopnosťou bez toho, aby po sebe zanechal podráždenú pleť. Micelárna voda je v podstate roztokom, obsahujúcim drobné olejnaté molekuly. Tie, po nanesení na pokožku, dokážu k sebe pritiahnuť nečistoty nahromadené na pleti počas dňa, ale tiež prebytočnú mastnotu či základnú vrstvu make-upu. Micelárna voda okrem čistenia dokáže pokožku aj výborne hydratovať a osviežiť – to všetko bez akejkoľvek špeciálnej starostlivosti. Stačí ju len naniesť na absorpčný materiál (napr. tampón) a jemne ním prechádzať po tvári. Dokonca nie je potrebné ani žiadne oplachovanie.

Je viac ako zrejmé, prečo si aj slovenské ženy tak veľmi obľúbili používanie micelárnej vody. Avšak nie je to len účinnosť, ktorá z tohto prípravku robí nepostrádateľného partnera a pomocníka odborníkov kozmetického priemyslu aj bežných ľudí.

Micelárna voda sa hodí pre akýkoľvek typ pleti

Či mastná, zmiešaná, suchá pokožka alebo pokožka s prejavmi akné, micelárnej vode je to jedno. S rovnakou účinnosťou pôsobí na všetky typy pleti, ktoré skvele čistí a nepoškodzuje ich prirodzenú bariéru.

Ideálny variant na začiatok aj koniec dňa

Vďaka micelárnej vode dokážete pokryť veľkú časť svojich hygienických potrieb počas dňa. Ráno môžete začať jemným umytím tváre – veď osvieženie a hydratácia sú presne tie momenty, ktoré vaša pleť po zobudení potrebuje. Večer zase micelárna voda pomôže odstrániť nečistoty či zvyšky make-upu z tváre. Staráte sa o svoju pleť pomocou metódy dvojitého čistenia? Potom skúste micelárnu vodu zaradiť napríklad na záver vašej každodennej čistiacej rutiny.

Keď čistá voda nie je v dosahu

Micelárna voda je v zásade založená na báze vody, preto je výborným pomocníkom vždy vtedy, keď nie je po ruke voda tečúca a čistá, no vy si potrebujete osviežiť či umyť tvár. Počas výletov, pracovných ciest alebo hoci aj vo fitku sa micelárna voda stane vítaným spoločníkom každej ženy, ktorá sa chce cítiť dobre.