Šesť typov ľudí, ktorí využijú spy slúchadlo

Spy slúchadlá nie sú obyčajné slúchadlá, to si všimnete už podľa trochu vyššej ceny a taktiež reklamného popisku, ktorý vraví, že ho využijú najmä študenti ako pomoc pri skúškach a tiež obchodníci.

spy-sluchadlo2Spy slúchadlo je maličké, sfarbené ako koža a bezdrôtové – väčšina hlavnej práce sa udeje v „skrinke“ ukrytej niekde na tele, ktorá odosiela zvuk cez Bluetooth do ucha. Ľudí a profesií, ktorí tento technologický minizárak využijú, je však viac:

  1. Obchodníci a podnikatelia. Vyjednávanie a rokovanie môže byť veľmi drsné a ak sa manažér úplne neorientuje v problematike, pomoc od kolegov mu môže prísť vhod.
  2. Ochrankári. Úplne jasný prípad, každý si predstavuje ochrankára ako chlapa v obleku, ktorý nonstop hovorí do skrytého mikrofónu v rukáve a z ucha mu trčí kábel. Niektorí ochrankári však pracujú v civile a nenápadné slúchadlo potrebujú tiež.
  3. Politici. Nielen kvôli tomu, aby sa vyhli trapasu, že niečo nevedia. Do slúchadla im môže tiež sem-tam našepkávať pomocník pri prejave (ako pri hre v divadle), na divákov totiž oveľa lepšie pôsobí prejav, ktorý vyzerá ako improvizovaný než čítaný z papiera.
  4. Novinári a televízni moderátori. Novinári vždy disponovali veľkým arzenálom video a audio pomôcok. Pri investigatívnej práci je to nevyhnutnosť. Rovnako nenápadné slúchadlo v uchu potrebujú aj ich televízni kolegovia. Už nie je treba, aby bolo slúchadlo v uchu hlásateľky večerných správ obrovské a viditeľné.
  5. Hráči. Tí, čo majú guráž, sa môžu pri hazardnej hre radiť s „kibicami“. Tiež si však musia uvedomiť, že keď ide o peniaze, už sa pohybujú po veľmi tenkom ľade.
  6. Študenti. Nuž a nakoniec, možno skupina, ktorá podobnú technickú srandičku využije asi najviac – vynervovaní, vystrestovaní a strémovaní študenti. Poprípade takí, čo tomu cez polrok / semester veľmi nedávali. Slúchadlo vám môže okrem rady dodať aj sebavedomie, aj keď na konci zistíte, že ste ho možno nepotrebovali, určite vám veľmi odľahne.

spy-suchadloMožno sa natíska ešte siedmy „bonus“, ľudia na prvom rande (ako ste už určite videli v nejednom americkom sitcome). Ale teraz vážne. Pointa spy slúchadla je v tom, že nemusíte predstierať, že počúvate hudbu ako s normálnymi slúchadlami. Tvárite sa, že nič v uchu nemáte. Ľahko ho zoženiete aj u nás, napríklad na cool-mania.eu.

Maličký objekt preto treba mať v uchu správne umiestnený – aby ho nebolo vidno a aby nezapadol príliš hlboko. Akákoľvek manipulácia sa musí robiť prirodzene a bez použitia sily. Farbu výrobku by ste si mali vybrať podľa svojej pokožky – v záujme úplnej nenápadnosti. Nuž a nakoniec – hoci ide o maličký spotrebič (zvyčajne pracujúci okolo 5 Wattov), musí mať čistý a jasný zvuk. A vlastne ešte jedna vec – potrebujete k nemu aj ochotného parťáka.