Najkrajšie jazerá na východnom Slovensku

Na Slovensku nemáme len hrady a zámky, nájdemu tu aj množstvo vodných plôch s krásnou scenériou a okolím. Na východnom Slovensku je ich hneď niekoľko. My sme vybrali 3, ktoré rozhodne nesmiete vynechať, ak sa rozhodnete pre potulky východným Slovenskom.

Jazero Beňatina

Jedná sa o jazero, ktoré vzniklo zo starého lomu. Môžete ho vidieť aj v úspešnom slovenskom filmovom snímku Čiara. Najnovšie je veľmi dobré sprístupnené pre prechádzku dookola. Treba však rátať s horším terenóm, mať dobrú obuv a ísť radšej za suchšieho počasia. Dobrá obuv je základ, ak ešte nemáte, tak s kupónom eobuv ušetríte pri online nákupe.

Príjemným prekvapením je lávka vo výške nad jazerom, tu však objavíte, až keď sa pustíte do prieskumu okolia. Stačí sa vybrať po chodníku dookola lomu.

Lom Skrabské

Ďalší typ a zaplavený lom. Nájdete ju kúsok od hlavného ťahu medzi Prešovom a Vranovom nad Topľou. Miesto pravidelné láka zamilované páry pre krásnu scenériu na spoločné fotky. Dá sa okolo neho prejsť, treba však dobrú obuv. Prístup k vode je horší, s ním veľmi nerátajte. Všetko na dovolenku kúpite aj online, využívajte aj zľavové ponuky ako kupóny, zľavové kódy, výpredaje a akcie, vďaka ktorým nakúpite ešte výhodnejšie.

Jazero Vinné

Nájdete ho kúsok od Zemplínskej Šíravy v rovnomennej dedinke Vinné. Je 2 kilometre za ňou a k jazeru sa môžete dostať auto alebo peši. Celé je ho možné prejsť asi za 20 minút. Môžete sa od neho vydať na menšiu túru na Viniansky hrad odkiaľ je krásny výhľad na Zemplínsku Šíravu aj široké okolie. Dobrým spoločník do cesty môže byť prenosný reproduktor.