Liptovský Mikuláš

V lone krásnej tatranskej prírody leží mesto Liptovský Mikuláš. Jeho ozdobou je Národný park Nízke Tatry a Tatranský Národný park. Návštevníci Liptovského Mikuláša sa môžu nielen pokochať pohľadom na peknú prírodu, ale aj spoznať veľa historických zaujímavostí, zúčastniť sa množstva kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú počas celého roka, zašportovať si a hlavne si príjemne oddýchnuť.

Zaujímavé sú Mikulášske tradície, ktoré oslovia nielen svojou históriou, ale aj liptovskými špecialitami na ktorých si turisti môžu pochutnať a zoznámiť sa s tradičnými receptami liptovského regiónu. Návštevníkov určite upúta bohatá história mesta, ktorú si môžu pozrieť v múzeu Janka Kráľa. Jeho súčasťou sú historické dokumenty zo života legendárneho hrdinu Juraja Jánošíka ,slovenského zbojníka a mučiareň, v ktorej sa nachádza dereš, škripec, španielska čižma a iné nástroje na mučenie. Približujú súdny proces zbojníckeho kapitána Juraja Jánošíka.

Liptovský Mikuláš

Určite vás zaujme aj múzeum slovenskej dediny v Pribiline. Jeho skvostom je dobový nábytok, rôzne pracovné náradia, historické nástroje a iné. V okolí Liptovského Mikuláša sa nachádzajú aj známe slovenské kúpele Lúčky s termálnym kúpaliskom. Vyhľadávaným miestom je Aquapark Tatralandia, ktorý svojim návštevníkom ponúka 14 bazénov, 28 toboganov, saunu, masáže, horské slnko, procedúry, zábaly, príjemnú atmosféru, komfortné prostredie, odborný personál a duševnú pohodu. Pre milovníkov športu Liptovský Mikuláš ponúka rôzne druhy športov od skorej jari až do neskorej jesene. Čaká na vás vodný slalom, kanoistika, rafting, priamo v meste si môžete zahrať tenis, bowling , vyskúšať lezenie po stene a iné.

Liptovsky Mikuláš

Pre milovníkov adrenalínu je tu paragliding a paintball. Pastvou pre oči sú jaskyne. Demänovská jaskyňa, Jaskyňa slobody, Demänovská ľadová jaskyňa, Važecká jaskyňa a Stanišovská jaskyňa. Návštevníci si môžu pozrieť neďaleký Vlkolínec, typickú Slovenskú dedinu s kostolom, zvonicou , potôčikom a malými útulnými domčekmi. V okolí je aj dedinka Svätý Kríž, kde nájdete najväčší drevený kostol v Strednej Európe s pôdorysom v tvare kríža a zaujímavým interiérom. Neváhajte a príďte navštíviť Liptovský región, kde na vás čakajú tradičné liptovské výrobky, bryndza, korbáčiky, veľa zelene, zaujímavých turistických trás a hlavne prívetiví ľudia.