Firemný event v zime

Firemné eventy ako sú teambuildingy majú jasný cieľ – utužiť kolektív, uvoľniť sa a spoznávať sa aj mimo práce. Takéto akcie sa dajú organizovať v lete aj v zime. Rozhodne by ale nikdy nemal chýbať barový catering, zábava a hlavne dobrá organizácia.

Plánujte v predstihu

Nech už organizujete akúkoľvek akciu, kľúčový je termín. Samozrejme nikdy nenájdete dátum, ktorý bude vyhovovať úplne všetkým. Určite je ale fajn spraviť si menší prieskum, aby bola účasť čo najvyššia. Následne by ste mali rezervovať miesto. To, že je zima neznamená, že musí ísť nutne o akciu v interiéri. Ak patríte k akčnejším kolektívom môžete vyskúšať napríklad snežné skútre, psie záprahy či kurz prežitia. Chcete niečo štandardnejšie ako je tematická párty alebo vianočný večierok? Potom myslite nielen na priestor, ale ja na barový catering, občerstvenie a program.

Pripravte program

Či už ide o väčšiu alebo menšiu párty mali by ste pripraviť program. Veľké firmy, ktoré chystajú akcie aj pre niekoľko stoviek zamestnancov a klientov sa často obrátia na profesionálov. Predsa len sú potrebné skúsenosti aj množstvo času na dôkladnú organizáciu. Menšie eventy môžete zvládnuť aj samy. Karaoke, stolové a kartové hry sú základ a pokiaľ máte zabezpečený bar alebo barový catering bude to ešte o niečo zábavnejšie. Zabudnúť by ste nemali ani na hudbu a dobré jedlo. Nezabudnite ani na kvalitné vyhrievanie priestorov, pre prípad nízkej teploty sa oplatí mať pripravené elektrické alebo plynové ohrievače. Posledné čo chcete je aby vaším hosťom bola zima.

Občerstvenie pre každého

Pri občerstvení platí to isté čo pri programe. Môžete ho pripraviť vy alebo si objednať catering. Tak či onak myslite aj na vegetariánov, vegánov či alergikov. Ak budete mať napríklad večeru malo by byť na výber viac jedál. V prípade švédskych stolov je to o niečo jednoduchšie, ale výber by mal byť pestrý. Podobne je tomu aj v prípade nápojov. Skôr ako objednáte občerstvenie, môžete spraviť prieskum u pozvaných aby ste vedeli, koľko čoho treba objednať. Samozrejme je lepšie vždy doobjednať aj niečo navyše.