Dá sa ešte zohnať pôžička bez doloženia príjmu

Takzvaná pôžička bez doloženia príjmu zachránila v posledných rokoch veľa ľudí. Určite to nie je až tak prehnaný výraz, veď keď je týždeň do výplaty a peňaženka zíva prázdnotou, tak čo vlastne máte robiť, že? Jednoducho nezostáva než si požičať.

Nový zákon o spotrebiteľskom úvere však veľa upravil pravidlá sveta pôžičiek a niektorí sa obávajú, že úvery nebudú až tak výborne dostupné ako dnes. Sčasti majú iste pravdu, na trhu navyše nebude toľko hráčov ako predtým – zostanú v zásade len tí veľkí, ktorí môžu zložiť mnohomiliónový základný kapitál a dostanú vďaka tomu licenciu od Českej národnej banky. Pôžičky sú ale stále veľmi dobre dostupné, stačí si len nájsť toho správneho poskytovateľa.

Poskytovateľov je menej, klientov si viac preverujú

Nový zákon sa totiž týka hlavne spotrebiteľských úverov. Ak je totiž poskytovateľ schváli niekomu, kto nebude mať preukázateľne na ich splácanie, ten sa môže dovolať na súde zneplatnenie pôžičky. Zaplatí späť istinu a zisk poskytovateľov na úrokoch bude na nule. Takúto vec si nemôže žiadny podnikateľ dovoliť, teda – preverenie potenciálnych klientov bude oveľa dôkladnejšie. Skôr to ale platí pre úvery v poriadku desiatok alebo dokonca stoviek tisíc korún.

money

Pri menších pôžičiek, známych tiež ako pôžičky do výplaty, by nemalo dôjsť k nejakej zásadnejšej zmene. Teda inými slovami, dostupnosť stále pomerne vysoká a vyplatenie peňazí ešte v ten istý deň jednoducho nezmizne ako mávnutím čarovného prútika. Naopak, tieto skvelé veci zostanú aj naďalej, pokiaľ to bude len trochu možné. Čo ďalšie by ešte malo zostať pri starom?

• Predčasné splatenie bez akýchkoľvek sankcií, všetko býva zmluvne garantované dopredu.
• Nulové poplatky – vedenie úverového účtu, uzatvorenie zmluvy o úvere – úplne zadarmo.
• Rýchla a férová dohoda – trh sa vďaka novému zákonu úplne zbaví podvodníkov s pochybnou povesťou (bude ale aj takmer uzavretý pre nováčikov).


Pôžička bez doloženia príjmu nie je nijako zložitým procesom ani v roku 2017. Postačí len niekoľko málo osobných údajov a všetko sa čoskoro vyrieši. Pôžička totiž nebude, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, záležitosťou na niekoľko dní riešení. Taký svet je už dávno preč a určite je to dobre. Páčilo by sa vám snáď na podobnú službu dlho čakať? Navyše, pri možnostiach internetu, by to určite bolo trochu prekvapujúce.