Angličtina pre samoukov vyrobená Slovákmi

Prečo je dôležité učiť sa angličtinu? Jednoducho preto, aby sme sa dohovorili. Angličtina je tretí najrozšírenejší jazyk na svete, hneď po čínštine a hindčine a určite je to najužitočnejšie jazyk na svete. Angličtina patrí medzi svetové jazyky a jej gramatika nie je zase toľko zložitá. Nech pôjdeme kamkoľvek, dohodneme sa. A v tom je práve čaro angličtiny. Hovoriť anglicky sa totiž nenaučíme v škole tým, že budeme poznať všetky gramatické poučky naspamäť. Hovoriť anglicky sa naučíme, až budeme donútení hovoriť s niekým, kto nám inak nerozumie.

učme sa po anglicky

Výhody angličtiny?

  • Jednoznačne univerzálnym jazykom internetu je dnes angličtina.
  • Angličtina pre začiatočníkov je jednoduchá na učenie.
  • Väčšina elektronicky uchovávaných informácií na celom svete je v angličtine. Knihy, pesničky, práce a rôzne štúdie.
  • Môžete cestovať do anglicky hovoriacich krajín, bez potreby mať prekladateľa.
  • V súčasnej dobe na konkurenčnom trhu práce je potrebné hovoriť anglicky. A ak sa naučíte po anglicky, budete mať väčšiu šancu nájsť lepšie platené zamestnanie.
  • Ak podnikáte, angličtina je hlavný jazyk medzinárodného obchodu, na dohodnutie každého obchodu je potrebné poznať základne anglické frázy
  • a mnoho mnoho iného 🙂

Ciest ako sa angličtinu naučiť je v dnešnej dobe masovej komunikácie naozaj veľa. Je tu klasická cesta anglických kurzov v triedach. Máme rôzne knižné publikácie ako aj najmodernejší a pohodlný spôsob internetových online kurzov, angličtina pre samoukov by mal byť odrazový mostík pre každého budúceho “speakera” 🙂

anglictina

Ideálne je zamerať sa v dnešnej dobe na anglické kurzy vytvorené Slovákmi. Našinec totiž najlepšie pozná zákutia ako premýšľame keď tvoríme vety v hlavách,  preto kurzy a publikácie zo slovenského prostredia často lepšie vedia študenta priblížiť pochopeniu učivu. Meniť vety zo slovenského jazyka do anglického niekedy vyžaduje premýšľať inak ako materinským jazykom a to vám práve musí podať študijný materiál, ktorý vie ako ma študent tento maličký rébus prekonať.