3 podivnosti Slovenska, ktoré chcete spoznať

Vo svete nájdeme veľmi veľa divných, tajomných a strašidelných miest, ktoré lákajú nielen turistov, ale často aj miestnych obyvateľov. Mnoho z nich sami ani nepoznajú, akým dôsledkom vzniklo určité miesto alebo čo spôsobilo zánik jej pôvodnej funkcie. Na Slovensku máme taktiež zopár takýchto podivných miest. Vydajme sa spolu na tajuplnú a adrenalínovú cestu podivných miest našej krajiny.

Čachtický hrad

Meno Alžbeta Báthoriová vám určite nie je ničím neznámym. Čachtická pani, ktorá na smrť umučila stovky mladých žien, sa tak do dejín zapísala ako najväčšia masová vrahyňa všetkých čias. Minimálne aspoň na Slovensku. Dievčatá mučila rôzne – pichala ihlicami, bičovala alebo týrala horiacimi sviečkami. Toto však zďaleka nebolo všetko a o miesto je toho známeho viac.

Aj po toľkých rokoch sa traduje, že z priestorov Čachtického hradu počuť výkriky a vzlyky dievčat, ktoré táto pani mučila, zabila a neskôr pochovala na rôznych miestach. Sťažnosti na hluk v tom období prišli dokonca až z Viedne. Hovorí sa, že sa v krvi mladých žien aj okúpala, pretože chcela mať navždy mladú pleť. Hrad je prístupný z obce Čachtice a otvorený pre verejnosť.

Čachtický hrad

Panelák v Michalovciach

Začneme tak trochu netradične a to na východe Slovenska. Prvé miesto, kam sa pozrieme bude panelák v Michalovciach, ktorý už 25 rokov stojí na tom istom mieste – nedokončený a zničený. Nájdeme ho na sídlisku SNP a už z diaľky vidíme, o ktorý panelák sa jedná. Pôvodne mal byť domovom pre rodiny a mali tu postaviť asi 200 bytov. To sa však nestalo. V čase keď sa režim zmenil, komunizmus zanikol, práce sa pozastavili kvôli nedostatku materiálu a na projekt sa tak povedané jednoducho zabudlo.

Tento panelák obývajú hlodavce, bezdomovci a nájdete tu aj miestnych narkomanov. Obyvateľstvo v jeho okolí sa do paneláku vkročiť veľmi neodváži, keďže kolujú rôzne historky o tom, ako to tam straší. Steny sú pomaľované, po zemi sú rozhádzané fľašky od alkoholu a o oknách a zábradliach na balkónoch môžeme len snívať. Ak by ste sa predsa len vydali pozrieť do tohto paneláku, dávajte si pozor, na akých ľudí tam natrafíte. Podobných „stavieb duchov“ je u nás viacero, určite aj vás napadla nedokončená nemocnica v centre Košíc a ďalšie stavby.

Panelák

Vrch Molpír

Na vrchu Molpír v Malých Karpatoch sa kedysi nachádzalo územie obrovských rozmerov. Bola rozdelená do troch častí a predpokladá sa, že v prvej nebýval nikto, v druhej boli domy a v tretej časti skutočne poriadne chránená akropola. Podľa pozostatkov malých detí, ktoré tam boli pravdepodobne obetované, sa tam diali mimoriadne zvláštne veci.

Takisto je záhadou ako táto malá kultúra vznikla a ako zanikla, keďže sa našlo iba veľmi málo pozostatkov a žiadne stopy po tom, aby tam niečo zasiahlo. Všetko bolo na svojom mieste, dokonca aj hrnce boli nechané tak ako v jeden úplne bežný deň. Nevedno, či niekto prežil a kde sa stratili obyvatelia tejto malej dedinky. Nezistili ani to, akých bohov uctievali, ale podľa legendy tu žili Veľkí učitelia, ktorých zabili veľké ohnivé gule a všetci tí, ktorí sa na to miesto vyberú zomrú v obrovských bolestiach.

Ak sa vydáte na túru, nezabudnite na správnu obuv a oblečenie. Pri kúpe cez internet môžete ušetriť so zľavami. Tisíce kupónov, zliav, akcií a zľavových kódov nájdete na stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/, kde sú všetky kupóny na zľavy zadarmo a ihneď k dispozícii. Stránka nemá ani registrácie, každá zľava je okamžite platná. Schválne pozrite na obľúbené kupóny pre Hej.sk, Alzu, Okay, inSPORTline a pre mnoho ďalších obchodov.

Keby sme sa vedeli vrátiť do minulosti, mnohé záhady by sa vyriešili. Teraz však s odstupom času nám musí stačiť to množstvo informácií, ktoré máme k dispozícií. Aj keď michalovská nedokončená stavba nie je práve turistickým lákadlom, je to skôr odkaz na podivnosť minulého režimu, keď podobné nedokončené projekty môžeme u nás nájsť aj v dnešných časoch.